Choď na obsah Choď na menu
 


                                •○O Miley○• 

Obrázok

 

Miley Ray Cyrus je americká herečka, speváčka a textárka. Známa je predovšetkým vďaka svojej úlohe Miley Stewart alias Hannah Montana v americkom televíznom programe Hannah Montana, ktorý vysiela televízia Disney Channel. U nás ho môžeme vidieť na televíznom programe JETIX. Miley sa narodila v Nashville v štáte Tennessee a je dcérou Leticia Tish a country speváka Billyho Ray Cyrus. Má doch nevlastných bratov - Christophera Codyho a Trace Cyrus, ďalej má nevlastnú sestru Brandi, mladšieho brata Braisona a mladšiu sestru Noah, ktorá je tiež herečkou. Navštevovala strednú školu Heritage Middle School a bola tam roztlieskavačkou. Vyrástala na farme svojich rodičov kúsok od Nashville.

O herectvo sa Miley Cyrus začala zaujímať vo svojich 9-tich rokoch, kedy so svojou rodinou dočasne bývala v Toronte v Kanade. Na televíznych obrazovkách sa po prvýkrát objavila v televíznom seriáli jej otca zvanom "Doc", kde hrala dievča Kylie. V roku 2003 si zahrala v úspešnom filme Big Fish (Veľká Ryba) od Tima Burtona. Najväčší zlom jej kariére nastal, keď vyhrala casting na hlavnú postavu v sitcomu Hannah Montana. Podľa viceprezidenta Disney Garyho Marsh, bola Miley Cyrus do úlohy obsadená vďaka svojej energickej povahe.

24. októbra 2006 vydalo Walt Disney Records prvý soundtrack k programu Hannah Montana. Tento soundtrack obsahoval 8 songov, ktoré v programe zaspievala Miley Cyrus v roli Hannah Montany. 26. Júna 2007, presne 8 mesiacov po vydaní prvého soundtracku, vyhlásila Miley Cyrus dvojalbum s názvom Hannah Montana 2: Meet Miley Cyrus ". Prvé CD slúžilo ako soundtrack k seriálu Hannah Montana a druhej bolo jej debutním sólovým albumom. Sama si napísala 8 z 10 pesničiek na tomto albume. Song "See You Again" sa stal jej prvou pesničkou, ktorá sa umiestnila v top 10 v hitparáde Billboard Hot 100.

O rok neskôr vydáva Miley Cyrus svoj druhý album Breakout. Tento disk je prvým albumom Miley Cyrus, ktorý nemá žiadnu spojitosť so sitcomom Hannah Montana. Singl "7 Things" sa stal jej najúspešnejším hitparádovým singlom. 18. Októbra 2007 sa vydala na tour ako Hannah Montana. Tour odštartovala v St. Louis, Missouri a kvôli obrovskému záujmu bol predĺžený až do 31. Januára 2008. Počet vystúpení tak dosiahol neuveriteľné číslo 69. 14. Septembra 2008 vystúpila s niekoľkými ďalšími umelcami v Gibson Amphitheatre, Universal City, Kalifornia na benefičnom koncerte, z ktorého výťažok šiel na výskum rakoviny.

Podľa časopisu Parade a US Weekly si Miley Cyrus zarobila v roku 2007 krásnych 18,2 miliónov. Miley Cyrus trápi hypoglykémia, čo je choroba podobná cukrovke. V rozhovore pre noviny USA Today uviedla, že viera v Boha je hlavná vec a že práve vďaka bohu pracuje v Hollywoode. V rozhovore pre časopis Parade dodala, že so svojou rodinou chodí pravidelne do kostola. V júni 2009 sa konečne u nás v kinách objaví film "Hannah Montana vo filme". Miley bude musieť urobiť životné rozhodnutie a určite sa aj zasmejete. Je to zas niečo nové a v Amerike to má veľký úspech. Miley bola už aj v bielom dome na želanie Obamových dcér.

                                               ZDROJ:MileyWorld.estranky.sk

                                                                       Choď späť